PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بررسی مرگ از دیدگاه کمونیستی

vartan
2013/08/17, 10:48
سلام
هونطور که میدونین کمونیست ها به روح یا خدا و آخرت اعتقادی ندارن
از دیدگاه یه کمونیست مرگ آخر کار آدمه و بعد از مرگ شما زیر خاک میپوسین و سوسک ها و مورچه ها و موریانه ها ازتون تغذیه میکنن
میتونین اینجا در مورد درستی یا غلطیش بحث کنین
پ.ن :
کوچیکترین توهینی به هر نوع اعتقادی اینجا منعه و پستتون سریعا پاک میشه !
فقط نظرتونو محترمانه بگین

sylar
2013/11/25, 23:10
البته من کمونیست نیستم و آتئیست هستم، نمیدونم نظر کومونیست ها دقیقا چیه فکر نکنم فرقی داشته باشه، من هم فکر می کنم انسان فقط یه بار زندگی می کنه (از امضام معلومه نه؟)
من سعی می کنم به قسمت تجزیه شدن توسط سوسک ها زیاد فکر نکنم! ولی در کل بله اعتقاد دارم زندگی بعدی در کار نیست، دلیلش هم خیلی ساده اینکه شواهد کافی برای اثبات روح و اخرت وجود نداره
البته تا نمیرم نمی تونم 100% بگم که این عقیده درسته ((207))

sasan2012
2013/11/26, 12:14
به نظر من برای بررسی این دیدگاه باید اول باید مشخص کرد آیا انسان دارای روحی جاوید هست که پس ازمرگ زنده بمونه و بعد از مرگ جسم روحش باقی بمونه!!!
کمونیست ها ببسیار بسیار با دیدگاه ماده گرا به جهان نگاه میکنند و برای همین تقریبا به هر چیزی غیر مادی غیر قابل توصیف رو قبول ندارند درستی یا غلطتی این دیدگاه رو نمیشه مشخص کرد.

smajids
2013/11/26, 14:51
میشه اثبات کرد روح وجود داره زمانی که انسان میخوابد چند گرم از وزن ادم کاهش پیدا می کند اکثر دانشمندان می گن احتمالا روح از بدن خارج می شه. تازه امام صادق (ع) می گه: "فرض کنیم که شک داریم خدا وجود دارد یا نه بهشتی است یا نه جهنمی است یا نه ، حال ، اگر کاری کنیم که بهشتی باشیم ضرری نکردیم ؛ چرا که اگر بهشت وجود داشت نفع هم کرده ایم و اگر هم وجود نداشت ضرری نکردیم." چون وقتی کارهای خوب انجام دهیم بهشت می رویم. پس اگر کارهای خوب انجام دهیم همه ما را خوب می دانند و روال دنیا به کام ما می شود و اگر هم آخرتی بود آن جا هم به نفع ما می شود.

smhmma
2013/11/26, 15:31
اصلا اینایی که گفتید نشان دهنده ی جود روح نیست
حتی اگر نشان دهنده ی وجود روح هم بود
وجود روح به این معنی نیست که اخرتی وجود دار
تنها به این معنیه
که امکان وجود خرت هست
همین و بس

- - - - - - - - - به دلیل ارسال پشت سر هم پست ها ادغام شدند - - - - - - - - -

البته تا نمیرم نمی تونم 100% بگم که این عقیده درسته
همین مهمه
این که به اعتقاد خودت شک داری
و جا برای اثبات این گذاشتی که اشتباه می کنی خودش خیلی خوبه
شاید تو درست بگی شاید اونایی که می گن اخرت هست
ولی خوشم اومد که این شک رو داری که شاید من اشتباه می کنم و احتمال این که درست بگم صددرصد نیست

Alaveh
2013/11/26, 19:51
تا به حال فکر کردین که قبل از این که به این دنیا بیایم کجا بودیم؟

هدف خدا از آفریدن ما چی بود؟

برام جای سوال که اونا هنوز جواب این سوال رو که اصله کاریه رو نمی دونن و رفتن دنبال مرگ...

اگه قرار بعد از مرگ زندگی دیگه ای نداشته باشیم پس چرا مرگ هست؟

خدا روح خودش رو به ما داد و به فرشته هاش گفت که سجده کنن...پس حتما خیلی موجودات با ارزشی هستیم...

که خدا این قدر برای ما زحمت می کشه:پیامبرا،قرآن و...

حتی خدا به خاطر ما بهترین فرشتشو از خودش دور کرد...پس حتما یک هدفی داشته

smhmma
2013/11/26, 19:59
خوب ابلیس فرشته نبوده و جن بوده
بهترینشم نبوده
جنی بسیار والا مقام بوده که هزاران سال به عبادت مشغول بوده
بعدم وقتی ما می خوایم چیزی رو اثبات کنیم اصلا جای قران و پیامبر و اینا نیست اینا هیچ ارزشی نخواهند داشت
ولی بعله اگر فرض بر این بزاریم قران از طرف خداست و اینا و این چیزا رو هم گفته شما کاملا درست می گی
چیزی رو که می افرینه الکی ولش نمی کنه