ثبت نام رایگان در پرتال زندگی پیشتاز
  • فرستادن دیدگاه بدون نیاز به وارد کردن اطلاعات
  • دسترسی به تمام فایل های کتابخانه بدون محدودیت
  • نمایش بلافاصله لینک دانلود
  • دانلود با لینک مستقیم(سرعت بیشتر)
  • ثبت نام پرتال و تالارگفتگو مجزا هستند!
  • به راهنمایی نیاز دارید؟

ایجاد حساب کاربری

mr.sohrab

mr.sohrab

فصل اول از جلد پنجم کارآموز رنجر در وب سایت زندگی پیشتاز ارائه گردید.این هم خلاصه کوتاهی از فصل:

به سرعت برق و باد رخ داد. لحظه ای هیچ چیز نبود. بعد در چشم برهم زدنی، آن پیکر کاملاً زره پوش آنجا بود. بسیار عظیم و مرعوب کننده، کاملاً سیاه در برابر مه، سایه ای از یک جنگاور غول پیکر باستانی، در زرهی میخ دار، با کلاهخودی بالدار و بسیار عظیم بر روی سرش. ویل همین طور که ایستاده و از ترس سر جایش خشکش زده بود با خودش فکر کرد: باید قدش دوازده متری باشه. کلاهخود کاملاً پوشاننده صورت بود، اما در جایی که برای چشمها سوراخ شده بود هیچ چیزی به جز فضای خالی نبود.

در این مقاله سعی داریم تا با تاریخ خدایان یونان بیشتر آشنا شویم. هدف از این نوشتار صرفا آشنایی مخاطبان با خدایان یونان می باشد. هرگونه قضاوتی در مورد صحت یا عدم صحت مطالب بر عهده خوانندگان گرامی می باشد.

در اسطوره ها و افسانه های یونانی آغاز مباحث مربوط به انسان و خدایان دوران طلایی می باشد . این دوران یکی از چهار یا پنج دوره زندگی در یونان باستان می باشد. دوران طلایی اولین دوره حضور انسان در افسانه های یونان می باشد.آغاز مفهوم خدایان در یونان باستان با حضور گایا و اورانوس معنا پیدا میکند.گایا مادر خدایان می باشد که خدای زمین می باشد و تمام موجودات باروری خود را از او به ارث برده اند.اورانوس نیز خدای آسمان ها می باشد که پدر خدایان اولیه می باشد.  در مجموع فرزندان گایا و اورانوس به سه دسته تقسیم می شوند:

تایتان ها ،سایکلوپ ها و هکاتونکایرها.

هکاتونکایرها:

هکاتونکایرها  موجوداتی صد دست با پنجاه سر بوندن . تعداد آن ها سه تا بود. به دلیل نارضایتی شان توسط اورانس به رحم مادرشان(گایا) بازگردانده شدند. بعد ها در شورشی بر علیه پدرشان به کرونوس کمک کردند ولی برای بار دوم توسط کرونوس زندانی شدند. در نهایت این موجودات توسط زئوس آزاد شدند و در نبرد با تایتان ها به المپ نشینان کمک کردند.

سایکلوپ ها:

از موجودات افسانه ای در یونان باستان بودند که غول هایی با یک چشم در وسط پیشانیشان بودند و از فرزندان گایا و اورانوس بودند. تعداد آن ها سه تا بود که به نام های :برونتس (تندرگر)، استروپس (فلشر) و آرگس (درخشانگر) از موجودات نامیرا محسوب می شدند. محل زندگی آن ها جزیره ای در سیسیل بود. آن ها در غار های تاریک زندگی میکردند و از گوشت انسان و موجودات دیگر استفاده می کردند . توسط کرنوس زندانی شده بودند. زئوس آن ها را آزاد کرد و سایکلوپ ها در پاسخ سلاح معروف زئوس که صاعقه و آذرخش بود را به زئوس هدیه دادند.

تایتان ها:

این دوران با حضور تایتان ها (تیتان ها) معنا پیدا می کند. تایتان ها در دوران طلایی حکمفرمایی میکرند. تایتان ها فرزندان گایا و اورانس بودند.

تایتان های اصلی عبارتند از :

کرونوس

رئا

اکئانوس

تتیس

هیپریون

منه موسین

تمیس

پایتوس

کئوس

کریوس

فوبه

تئا

در مقاله های بعدی سعی خواهیم کرد تا در مورد هر یک از ایزدان توضیح کاملی بدهیم .نظرات شما عزیزان انرژی ما را برای ادامه بحث افزایش می دهد.

سه شنبه, 13 خرداد 1393 17:06

آیا واقعا جادو وجود دارد؟

جادو و جادوگریمطمئنا تمام دوستانی که سری کتاب های هری پاتر را خوانده اند، همیشه برای چند لحظه هم که شده در مورد این که آیا جادو يا انسان هایی با عنوان جادوگر وجود دارند ،  فکر کرده اند. انجام هر کاری فقط با تکان دادن یک چوبدستی و گفتن یک طلسم و افسون برای هر کسی بسیار هیجان انگیر است. برای بررسی این موضوع، در این مطلب می خواهیم به موضوع خیلی جذاب جادو و جادوگری بپردازیم .

 همگام با پيشرفت ذهن بشر و اتکاي بي سابقه او به علم، به نظر ميرسيد که نقاط کور و موجودات ناشناخته جهان رو به کاستي ست.

انگار که بشر يک چراغ بزرگ را در سرتاسر جهان هستي روشن کرده است که با آن همه چيز را ميبيند و ميشناسد، اما خيلي هم نميتوان مطمئن بود، هنوز هم موجوداتي هستند که علم از شناخت آنها عاجز است، هنوز هم اسراري وجود دارند ک هيچ علم و آزمايشي نتوانسته پرده از راز شان بردارد، يکي از همين موجودات موضوع اين نوشتار است.

 آیا گرگینه ها وجود دارند؟

گرگینه و یا lycanthrope  انسان هایی افسانه ای هستند که در هنگام ماه کامل ( ماه شب چهارده ) به صورت گرگ در می آیند و تمام خصوصیات یک گرگ را نیز دارا می باشند. در این حالت گرگ نما یا گرگینه از حالات انسانی خارج شده است و تمایل زیادی به کشتن انسان ها دارد. در همه افسانه ها گرگینه ها در مقابل خون آشام ها ( ومپایرها)  قرار دارند. در افسانه ها اگر گرگینه ای انسانی را گاز بگیرد و بزاق دهانش وارد جریان خون شود فرد گاز گرفته شده نیز تبدیل به گرگینه می شود و در چهادرم ماه به گرگینه تبدیل خواهد شد. درافسانه ها  اکثر اوقات گرگینه ها تحت یک طلسم ،نفرین و یا افسون به این موجودات تبدیل شده اند . با توجه به این موارد می توان گفت که گرگینه بودن چیز بسیار ناخوشآیندی است. شاید دلیل آن را بتوان در تغییر شکل از انسان به گرگ دید. چون در این تغییر شکل باید ماهیت تمام استخوان ها تغییر پیدا کند و بدن از حالت ایستاده به چهار دست و پا در آید. نکته ای که لازم به ذکر است این است که در اکثر موارد گرگینه ها از گرگ های معمولی بزرگتر هستند. در برخی از افسانه‌ها قدرت شوم و افسانه‌ای گرگ برخی را وسوسه کرده است که خود را به گرگینه تبدیل کنند. در افسانه ها یکی از راحت‌ترین این روش‌ها این بوده است که فرد لباس های خود را در میاورده و کمربندی از جنس پوست یک گرگ را به کمر می بسته است. این موضوع روشی است که در شرق هم به شکل دیگری به آن اشاره شده است. محمد بن محمود بن احمد توسی در کتاب «عجایب‌المخلوقات و غرایب‌الموجودات» به این داستان اشاره می‌کند و می نویسد: « اگر از پوست گرگ کمری بسازند، هرکه بر میان بندد، دلیر شود». در برخی از افسانه‌ها این راه حل ساده دشوار‌تر می‌شود و شخص باید پوست کامل یک گرگ را به تن کند و خود را زیر آن بپوشاند تا تبدیل به گرگینه شود. در نواحی‌ای از ایتالیا، فرانسه و آلمان نیز باور بر این است که اگر در شب چهارشنبه یا جمعه مشخصی در سال و در فصل تابستان شخص بیرون از خانه و به گونه‌ای بخوابد که نور ماه کاملا بر صورتش بیفتد تا آخر شب به گرگینه تبدیل خواهد شد.

مسئله ای که در مورد گرگینه ها آزاد دهنده می باشد غالبا مقایسه آن ها با خون آشام ها می باشد . خون آشام ها در اکثر موارد افرادی اشرافی و از طبقه بالا هستند (مانند کنت دراکولا که یک کنت است ) ولی گرگینه ها اکثرا هیولاهایی ترسناک هستند.مطابق افسانه ها برای تغییر شکل فرد هیچ گونه اختیاری ندارد و بالاجبار و توسط نور ماه به گرگ تغییر شکل میدهد و درد زیادی که در این تغییر شکل وجود دارد آن را به یک نفرین بدل ساخته است .

منشا افسانه گرگینه را می توان در فولکلور ها و افسانه های اروپایی دانست. عده ای آن را نشات گرفته از تفسیرهای کلیسایی قرون وسطی می دانند.

روش نابود کردن و از بین بردن گرگینه ها شلیک گلوله ای از جنس نقره ، یا فرو کردن شمشیری از جنس نقره در قلب و یا جدا کردن سر می باشد که بدین وسیله به زندگی این موجودات می توان خاتمه داد.

یکی از فرضیه هایی که برای پدید آیی این مفهوم (گرگینه ) در میان مردم مطرح شده است ترس مردم از گرگ بوده است که برای آشنایی بهتر با این موجود توضیحاتی در ادامه برای شما خوانندگان عزیز آورده میشود:

گرگ:

گرگ از خانواده سگ سانان می باشد و در گله های بین 2 الی 25 قلاده ای زندگی میکنند. موجوداتی جمع گرا هستند و همیشه به صورت دسته جمعی اقدام به شکار و یا حرکت میکنند.موجوداتی شب گرد هستند و قوی ترین و بزرگترین گرگ همیشه به عنوان رهبر گله (گرگ آلفا) انتخاب می شود و وظیفه رهبری گله اعم از دستور برای حمله ،توقف حمله، حرکت از جایی به جای دیگر و ... بر عهده آن می باشد.از گوشت حیواناتی مانند آهو،مرال، گوسفند و ... استفاده میکنند.

با توجه به توضیحاتی که در مورد گرگ ها داده شد شاید  زندگی در مناطق بکر و همنشینی با طبیعت به ویژه زمانی که انسان نخستین دوره‌های دامپروری را پشت سر می‌گذاشت و دام‌هایش برایش حکم زندگی را داشتند، گرگ را به موجودی هراسناک تبدیل کرده است. شکار گروهی و هماهنگ آن‌ها به کابوس تلخی برای انسان‌های ساکن در نواحی طبیعی تبدیل شده بود و وهم‌آلود بودن فضایی تاریک و شبی مهتابی که در آن سایه گرگی از دور دیده می‌شود که در حال سر دادن زوزه ترسناک خویش است، می‌تواند منشا بسیاری از افسانه‌ها باشد.

اگر بخواهیم در مورد گرگینه ها بررسی دقیق تری دشاته باشیم باید دو نوع بیماری را مورد بررسی قرار دهیم.

سندروم گرگینه و یا  Hypertrichosis       

این بیماری که بسیار نادر می باشد در اثر یک اختلال ژنتیکی پدید می آید.در این بیماری قسمت هایی از بدن که به صورت طبیعی فاقد مو هستند مانند صورت به یکباره پر از مو می شوند . این رویش مو ممکن است به نقاط دیگر بدن نیز سرایت کند . همراه با افزایش رشد مو ممکن است اعضا بدن نیز دفرمه شوند. حال تصور چنین فردی آن هم در گذشته های دور که مردم کوچکترین شناختی از این بیماری نداشتند و هر چیزی را به ماورالطبیعه ربط میدادند بسیار وهم انگیز بوده است. شباهت این گونه افراد به گرگ نیز شاید علت نامگذاری ان باشد.

                           

Cyclothymia

اینبیماری که از شاخه بیماری های روانی و اختلالات دو قطبی می باشد به اختلال خلق ادواری معروف است .این بیماری که به صورت دوره ای در فرد ظاهر می شود منجر به تغییر شدید خلق و خوی فرد می شود.این اختلال ممکن است با برخی پدیده های آسمانی منند ماه شب چهارده همزمان شود . در این حالت اطرافیان چون شناختی از این بیماری ندارند و به یک باره چنین تغییری در رفتار فرد بیمار می بینند این تغییر را به ماه کامل نسبت می دهند.

با توجه به توضیحاتی که در مورد این بیماری ها داده شد شاید بتوان اینگونه تصور کرد که افراد مبتلا به این بیماری ها چون غیر عادی بوده اند از جمع رانده میشدند و همین امر منجر به ایجاد حس خشونت و انتقام گیری در آن ها می شده است.از طرف دیگر ذات غیر طبیعی بودن این افراد هم دلیل دیگری برای کناره گیری این افراد از جمع می باشد. شاید بتوان این افراد را گرگینه هایی ساخته شده توسط مردم دانست . ولی هیچ گاه فراموش نکنید که شاید گرگینه ها وجود دارند و به زودی شما با یکی از آن ها ملاقات خواهید کرد .

 

 

آیا خون آشام ها واقعا وجود دارند؟
قبل از هر چیزی به این مسئله توجه داشته باشید که هدف ما در این نوشته ها قضاوت نیست و ما قضاوت در مورد درستی و یا غلطی این مفهوم رایج(خون آشام)]را بر عهده خوانندگان عزیز می گذاریم.امید است که مطالب مورد استفاده کاربران اینترنتی قرار بگیرد.
نکته ای که باید شما خوانندگان عزیز به آن توجه داشته باشید این است که در فرهنگ ایرانی هیچ گونه صحبتی از آشامیدن خون و یا موجوداتی به نام خون آشام به میان نیامده است و شاید این به دلیل حرمتی است که فرهنگ ایرانی برای انسان قائل بوده است و رسومی که در فرهنگ های دیگر به راحتی انجام می شده اند در فرهنگ ما حرمت خاصی داشته اند

چهارشنبه, 13 فروردين 1393 17:20

پرتال سنج

کاربران عزیزی که با وب سایت زندگی پیشتاز کار میکنند اگر نظر خاصی در مورد پرتال زندگی پیشتاز دارند و در یکی از زمینه های زیر می باشد در این قسمت مطرح فرمایند.

  1. انتقادات
  2. پیشنهادات
  3. تشکر

 

درود
بالاخره پرتال رو باز کردیم.
امکانات جدیدی به وب سایت اضافه شده مثل:
تغییر کامل پرتال
مثه جامعه مجازی که تو مایه های ف ی س ب و ک ه!
برای ورود کلیک کنید!
کتابخونه که جایگزین مرکز دانلود خواهد شد!
برای ورود کلیک کنید!

فقط نکته ای که باید همگی به اون توجه کنید اینه که باید دوباره ثبت نام کنید!
شاید بگید چرا بهم وصل نیستند؟
جوابش اینه که اگه وصل کنیم امنیت به شدت پایین میاد و مثه این میمونه به هکر بگیم ما نقطه ضعف داریم بیا هکمون کن.
برای ثبت نام می تونید از بالای همین صفحه از دکمه ایجاد حساب کاربری استفاده کنید.

از فاطمه و غزل و بالاخص امیر که در طراحی و دیزاین سایت کمکم کردند هم تشکر میکنم .


نظر خاصی داشته باشید می تونید از ارسال کامنت استفاده کنید .
لذت ببرید تا ماهم شاد شیم که شما دارید استفاده میکنید

اینم کادو!

شاد باشید
تیم مدیریت زندگی پیشتاز

سلام خدمت دوستان ...در برخی از موارد دیده میشود که پست های بسیار مهم و مفید در تایپک های گوناگون ایجاد میشود , ولی رعایت نکردن برخی موارد ساده , باعث شده که بازدید از این تایپک ها پایین باشد و در صفحات اولیه موتور های جستجو مانند گوگل قرار نگیرند ... رعایت موارد زیر فقط چند ثانیه وقت میگیرد و باید توسط همه کاربرانی که در قسمت های تخصصی {بویژه تایپک های مربوط به دانلود ها و فیلم و سریال و موسیقی و تصاویر و ...} دارای فعالیت هستند , اجرا شود.

با اجرای موارد زیر , رتبه انجمن در موتورهای جستجو به طور چشمگیری ارتقا خواهد یافت و کیفیت مطالب کاربر نیز در انجمن بیشتر میشود.

توضیحات کوتاه درباره سیستم موتور های جستجو {مانند گوگل و یاهو ..}:

بازدید از مطلب شما , کاملا بستگی به موتورهای جستجو دارد ... در واقع این موتور های جستجو هستند که هدایت کننده کاربر و مهمان به انجمن میباشند و حتما هر انجمنی وظیفه دارد که به بهترین شکل مطالب را بهینه سازی کند.

برخلاف تصور برخی از افراد , موتورهای جستجو سیستم پیچیده ای برای رتبه دادن به مطالب و قرار دادن اون در صفحات اول دارند ... موتور های جستجو قابلیت تشخیص کپی بودن مطلب شما را دارند !! به عنوان مثال اگر شما یک تصویر را با آدرس یک سایت دیگر در انجمن قرار بدهید , موتور جستجو تشخیص میدهد که این عکس متعلق به سایت دیگه بوده و امتیاز آن سایت را افزایش میدهد و به انجمن ما فقط امتیاز کپی را میدهد ... همچنین درباره مطلب و متن های کپی شده !! فراموش نکنید که قرار گیری در صفحات اول موتور جستجو مهم میباشد و برای رسیدن به این هدف , موارد زیر را بدقت رعایت کنید.

====

نام تایپک

تاکید میکنم که نام تایپک باید حاوی محتوای تایپک و پست ها باشد ... اگر نام تایپک شما با مطالب و پست ها متفاوت باشد , موتور جستجو به تایپک مربوطه اهمیت کمی میدهد.
به عنوان مثال : اگر تایپک شما دارای محتوای "تصویر طبیعت" هست , حتما در نام تایپک عنوان تصویر را ذکر کنید و مثلا نگویید "طبیعیت زیبا" ... بلکه بنویسید : "تصاویر طبیعت زیبا"

از به کار بردن حروف اضافی و علائم در نام تایپک خودداری کنید
به عنوان مثال : هرگز نگویید " **** دانلود کتاب Y **** " ... با به کار بردن ستاره ها و سایر علائم و کلمات اضافی , تایپک شما اهمیت کمتری در موتور جستجو دارد.

عنوان مطلب
عنوان مطلب بسیار مهم هست و متاسفانه خیلی کم این موضوع رعایت میشود ... عنوان مطلب در واقع چیزی کمتر از نام یک تایپک نیست و همواره اهمیت بالایی برای موتور جستجو دارد.
همیشه عنوان مطلب خودتان را به سادگی تغییر بدهید و عنوان را بر اساس پست خود تنظیم کنید.
به عنوان مثال : فرض کنیم شما در تایپک "دانلود کتاب" اقدام به ایجاد گذاشتن مطلب میکنید ... بسیار مهم هست که عنوان مطلب را با محتوای پست خود تنظیم کنید و مثلا بنویسید : "دانلود کتاب Y و X "

مطلب شما

حال که نام تایپک و عنوان مطلب مشخص شد , نوبت خود مطلب اصلی یا همان پست شما هست...مطالب معمولا شامل سه بخش هستند >> متن .. تصویر .. لینک ها

1- متن : اگر 1000 خط متن تخصصی و مفید را کپی کرده و در انجمن قرار بدهید و یا خودتان 1 خط تایپ کنید , ارزش 1 خط شما در موتور جستجو , بیشتر از 1000 خط کپی هست !! ... فکر کنم که متوجه موضوع شدین !! پس به دقت موارد زیر را رعایت کنید ... این موارد متن شما را بهینه میکند.

کافی هست که متن کپی شده یا مطلب خودتان را , تغییر بدهید ... ابتدای پست خودتان نام تایپک و نام مطلب را تایپ کنید و قسمت های مهم متن را تکرار کرده و در میان کلمات نام انجمن زندگی پیشتاز را ذکر کنید و خصوصا کلمات کلیدی متن را بیشتر کنید و در پایان مطلب یک بخش به نام برچسب درست کنید و کلمات کلیدی را پشت سر هم تکرار کنید...تبریک میگم , متن شما بهینه شد !!

2-تصاویر : در گذاشتن تصاویر کافی هست که یک نکته را رعایت کنید...حتما و حتما باید برای تصویر خود یک متن با موضوع تصویر در پست قرار بدهید !! بارها دیده شده که تصاویر در تایپک ها , فاقد مطلب یا حتی یک کلمه هستند !! در واقع فقط تصویر خالی در ارسال موجود بوده و حتی عنوان مطلب هم درست بهینه نشده ... به نظر شما این تصویر در موتور جستجو چه امتیازی میگیره ؟؟ جواب >>> - صفر - !
پس حتما با گذاشتن تصویر , محتوای تصویر را در کلماتی کوتاه توضیح دهید و حتما یک متن در ارسال بنویسید...نکته گفته شده واقعا مهم هست.

3-لینک های دانلود : لینک ها هم حالتی مانند تصاویر دارن و تاکید میکنم که باید همراه با توضیح باشند ... مثلا نگویید که "دانلود کنید" ... بلکه باید نوشت : فایل y را دانلود کنید ...متاسفانه در موارد زیادی دیده شده که لینک فاقد توضیح هست ... یک متن بنوسید و سپس لینک را وارد متن کنید , با این کار لینک شما فورا در موتور جستجو همراه با متن ثبت میشود.

رعایت نکات بالا بسیار حیاتی و مهم هست و تنها چند ثانیه وقت میگیره ... علاوه بر رعایت نکات بالا , موارد زیر میتواند نقش بسیار خوبی در افزایش بازدید و استقبال از مطالب داشته باشد.

1-هیچ وقت تشکر از پست را فراموش نکیند !! همیشه و همه جا از مطالب مفید تشکر کنید و تلاش کنید حتما در هر بازدید از تایپک و مطلب , تشکر را ایجاد کنید.

2-تایپک مهم و مفید خود را معرفی کنید ... برای این کار کافی هست که در امضا خود چنین بخشی را ایجاد کنید , مثلا : لیست تایپک های مهم من : دانلود آهنگ , تایپک گفتگو , تایپک فوتبالی و غیره ...

3-اگر شما جملات متن خود را پر رنگ کنید و یا رنگی کنید ... این خود یک امتیاز مثبت هست !! پس میتوانید جملات اول متن خود را بزرگ و پر رنگ کنید ... کلمات کلیدی موضوع خود را استخراج کرده و در پایان پست خود ذکر کنید.
مثلا: دانلود کتاب , دانلود آهنگ داغ , دانلود بازی جدید , down load music و ....

4-تمامی نکات بالا و موارد گفته شده را مجدد به دقت بخوانید و اجرا کنید !!

====
سپاس از شما کاربر عزیز که بدقت مطاله کردین و از این به بعد حتما با شویه درست مطلب ایجاد میکنید.

 لینک این مطلب در تالار گفتگو

سلام

شاید برای خیلی از شما دوستان عزیز سوال باشه که گزینه گزارش در نوار زیرین ارسال ها چیه و چه کاربردی داره و چه وقت باید ازش استفاده بشه. این تاپیک سعی داره همه چیزو در مورد گزارش دادن ارسال ها و یا تاپیک ها به شما آموزش بده.

سوال:چرا باید از گزارش یک ارسال یا موضوع استفاده کرد؟
پاسخ: با توجه یه تعداد کثیر اعضا و همینطور تاپیک ها و ارسال های روزانه توسط کاربران نظارت کلی روی همه قسمت ها و ارسال های سایت عملا امکان پذیر نیست و همواره ممکنه مدیر یک قسمت نتونه ارسال های نامناسب رو پیدا کنه، ضمن اینکه بعضی از قسمت های سایت مدیر ندارند. در این صورت کاربران سایت به عنوان یک ناظر میتونن وارد عمل بشن و با گزارش ارسال یا تاپیک ناظرین سایت رو در جریان مسئله قرار بدن.


سوال:چه ارسال یا تاپیک هایی باید گزارش شوند؟
پاسخ: بطور کلی موارد زیر رو میتونید گزارش بدید:
1- تاپیک های تکراری.
(ترجیحا آدرس تاپیک قدیمی رو هم در متن گزارش قید کنید.)
2- ارسال های اسپم و غیر مفید.
در مورد ارسال اسپم نیاز نیست تک تک ارسال های اسپم توی یک تاپیکو گزارش کنید و کافیه تنها یکی از ارسال های اسپم تاپیکو گزارش کنید و ناظر همه اسپم ها رو برمیداره.
3- ارسال های نامناسب حاوی مطالب ناپسند و نامناسب یا شامل بی احترامی به شخصیت های حقیقی و یا حقوقی یا کاربران سایت، مطالب نامتعارف و ...
در این مورد توجه داشته باشید در گزارش دادن ارسال، شماره ارسال موردنظر (مثلا ارسال شماره 10) رو هم قرار بدید.
4- ارسال فینگیلیش طبق قوانین انجمن مجاز نبوده و در صورت مشاهده پاک میشه، ارسال های فینگیلیشو میتونید گزارش بدید.
5- ارسال هایی که در جای نادرستی ایجاد شده، مثلا فرض کنید توی پرژه های ترجمه ، کاربری درخواست تغییر نام کاربری بده.

گزینه گزارش ارسال در زیر هر ارسالی که در انجمن فرستاده میشه مشاهده شده
با کلیک بر روی این گزینه میتونید دلیل گزارش دادن ارسال رو بنویسید.

 

لینک این مطلب در تالار گفتگو

بیایید اسپم ندهیم !

اسپم چیست ؟
اسپم به معنای هرزنگاری و ارسال بیهوده میباشد , این نوع مطالب هرز شامل ارسال هایی حاوی : فقط شکلک , کلمات "تشکر" (ممنون , خوب بود , عالی , جالبه و..) و مطالب نامربوط به موضوع اصلی مانند : بحث شخصی , کل کل , ارسال بی ربط و ارسال حاوی کلمات محدود و..
گاهی اسپم میتواند شامل یک عنوان موضوع هم باشد , موضوعاتی مانند : مباحث شخصی (به نام کاربر و یا مسائل مربوط به کاربر) , خلاف قوانین , موضوع تکراری , موضوع نامفهوم و فاقد عنوان مناسب و موضوعاتی که فقط برای یک خبر ساده یا یک عکس تشکیل شده اند , در حالی که میتوان خبر و عکس را در موضوعات از قبل ایجاد شده که نام کلی و جامع تر دارند , ارسال کرد
حتی به کار بردن فقط یک عکس در یک ارسال یا چند تیکه کردن یک متن و تبدیل به چند خط کوتاه و به کار بردن آن در چند ارسال نیز از موارد اسپم هستند ... لازم هست که هر ارسال حاوی چند عکس و همچنین حاوی بخش بزرگی از متن باشد و ایجاد ارسال های متعدد , تنها باعث سردرگمی کاربر و افزایش صفحات بی استفاده میشود.

آیا اسپم به انجمن آسیب میزند ؟
شاخصه کیفیت یک انجمن , مطالب مفید و دسترسی آسان میباشد . اسپم سبب میشود که بانک اطلاعاتی و سرور انجمن سنگین و کند شود و از طرفی اسپم های یک موضوع باعث خراب شدن رتبه موضوع در موتور جستجوگر مانند گوگل میشود و ارزش مطلب مفید و کار کاربر اصلی را از بین میبرد. اسپم سبب نارضایتی کاربران و مهمان میشود و به طور کلی شاخصه یک انجمن را از همه لحاظ پایین می آورد.

چرا اسپم داده میشود ؟
برخی تصور میکنند که با ایجاد یک ارسال که منظور همان ارسال اسپم هست , سبب خوشنودی دوست خود و یا به نوعی تشکر از مطلب او میشوند و یا احساس میکنند که حتما لازم هست که حرفی بزنند تا حضور خود را اعلام کنند که این تبدیل به عادت میشود. در حالی که بر خلاف تصور , سبب خراب شدن رتبه موضوع میشوند و باعث منحرف شدن موضوع هستند...برخی نیز جهت افزایش تعداد ارسالی های خود این کار را میکنند , که باز هم باید گفت که این نوع ارسال دارای اهمیت نیست و تعداد هرچه بیشتر آمار ارسالی کاربر نیز نشان دهنده جنبه فعالیت بالا و یا شاخصه خاصی از نظر مدیریتی نمیباشد...مدیریت به سادگی میتواند آمار فعالیت مفید و نوع ارسال هر کاربر را استخراج کند...ضمن اینکه تمامی اسپم ها حذف میشود.

به جای اسپم , چه کاری انجام دهیم ؟
ساده ترین کار استفاده از کلیک تشکر میباشد () , شما همچنین میتوانید به موضوع مورد علاقه خود رتبه بدهید و یا به کاربر مربوطه اعتبار , امتیاز و یا یادداشت اهدا کنید . بازدید شما باعث بالا رفتن رتبه موضوع و ثبت نام کاربری شما در موضوع میشود و لذا با این اقدامات دیگر نیاز نیست که حتما ارسال بدهید و نویسنده مطلب از حضور شما مطلع میشود و همین اقدام شما بزرگترین لطف و محبت به موضوع و نویسنده و انجمن هست.

میخواهم با اسپم مقابله کنم ! بیایید اسپم ندهیم !
***اگر شما نویسنده یک موضوع هستید , از دوستان بخواهید که در موضوع شما اسپم ندهند و چنانچه موضوع شما قابل ادامه و بحث نیست (مانند موضوعات خبری و..) میتوانید برای جلوگیری از منحرف شدن و کاهش رتبه , از مدیران بخواهید که موضوع را قفل کنند و یا بنر های مربوطه را در ارسال درج کنید.

***اگر شما از اعضای انجمن هستید , در صورت مشاهده اسپم , بلافاصله از کلیک گزارش استفاده کنید. دوستان خود را تشویق کنید که اسپم ندهند و به انها لینک این موضوع به همراه بنر (یعنی : بیایید اسپم ندهیم!) را ارسال کنید تا دوست شما نیز از این مسئله مطلع شود.

***اگر شما یک مدیر و مسئول هستید , لازم هست که به دقت با موضوع اسپم برخورد کنید و در بار اول خیلی دوستانه به افرادی که این موضوع را رعایت نمیکنند , تذکر بدهید و سپس اقدام به حذف ارسال های اسپم کنید . حتما لینک این موضوع و بنر (یعنی : بیایید اسپم ندهیم!) را نیز اطلاع رسانی کنید.

 

لینک این مطلب در تالار گفتگو

Pioneer-life با همراه شدن و همکاری دو گروه pioneer-group و life-gate با هدف ارتقا کیفیت و خدمتی عظیم تر و منسجم تر به تمامی دوست داران کتاب‌های فانتزی در سال 1392 تشکیل شده است. پس از یک سال کسب تجربه و فعالیت هر یک از گروه‌ها در این زمینه و اقدامات فراوان آنها؛ اکنون با حضور این گروه امیدواریم بتوانیم با نیرویی جدید و روز افزون در راستای پیش برد و گسترش این هدف گام برداریم. زندگی پیشتاز توسط فناوری اطلاعات ونوس میزبانی و پشتیبانی می‌شود.
طراحی: JuPiTeR
اجرا: Mr.Sohrab