ثبت نام رایگان در پرتال زندگی پیشتاز
  • فرستادن دیدگاه بدون نیاز به وارد کردن اطلاعات
  • دسترسی به تمام فایل های کتابخانه بدون محدودیت
  • نمایش بلافاصله لینک دانلود
  • دانلود با لینک مستقیم(سرعت بیشتر)
  • ثبت نام پرتال و تالارگفتگو مجزا هستند!
  • به راهنمایی نیاز دارید؟

ایجاد حساب کاربری

نوشته شده توسط
نوشته شده در
شنبه, 26 مهر 1393 11:43
بازدید
3023 بار
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رأی‌ها)

سلحشوران پارله آن نوشته‌ی سيدعلی خواسته

فرتیاد نوجوانی روستایی است که یک زندگی آرام و معمولی دارد و به خاطر قولی که به پدرش-یکی از قهرمانان سرزمینشان- داده است، سعی می‏کند تا خودش هم همین طور به نظر آید، هرچند که حقیقت چیز دیگریست. این وضعیت برای سال ها ادامه داشته و ظاهرا قرار است همچنان هم ادامه داشته باشد. اما ظرف مدت کوتاهی، همه‏چیز تغییر می‏کند.
پس از آنکه فرتیاد تا پای مرگ پیش می‏رود، درگیر تعقیبی بی‏امان می شود:

در سفری از میان خطرات و اهریمنان، که گاهی موجوداتی مخوف هستند و گاهی در پوست انسان. هدف، باعث و بانی یک قتل عام بزرگ است. قاتلی از فرقه‏ای خطرناک، که به قول فرمانروای پارله‏آن "معمولا مسیر حرکت آن‏ها از روی مرگ‌های ناگهانی و جنازه‌هایی که پشت سرشان باقی می‌‌‌ماند، تعیین می‏شود. تازه اگر جنازه‌ای پیدا شود...."
سلحشوران پارله‏ آن، تازه‏ترین رمان فانتزی ایرانی است که توسط سید علی خواسته به نگارش درآمده است. او پیش از این رمان سریر هوشیار را نیز همین مجموعه منتشر کرده که البته داستانی مستقل دارد و تاکنون به چاپ سوم رسیده است.
آثار خواسته، افتخاراتی چون: جوان‏ترین برنده‏ی لوح تقدیر کتاب فصل، برترین نویسنده‏ی زیر22سال کشور و دریافت تندیس از رئیس فرهنگستان هنر، برگزیده‏ی کتاب سال دانشجویی و برگزیده‏ی جشنواره‏ی جوان ایرانی را برای او به ارمغان آورده‏اند.
در بخشی از سلحشوران پارله ‏آن می‏خوانیم:
"....به سمت او رفتم و مشعل را گرفتم. وقتی که می‌‌خواستیم به میان درختان برویم، ساره‌نار گفت:« راستی آران، من هنوز این اطراف را بررسی نکردم... بیا بگیرش» و بعد چیزی را به طرف آران پرتاب کرد. آن وسیله شبیه به داس نقره‌ای کوچکی بود که زنگوله‌ای طلایی در میان آن آویخته شده بود. روی داس کوچک نقره‌ای و دسته‌ی سنگی آن، حکاکی‌های قدیمی و عجیبی به چشم می‌‌‌خورد. آران آن را گرفت و گفت:« فکر نکنم لازم باشد. تا حالا کسی نشنیده اینجا، اتفاقی بیفتد»
ساره‌نار به جای زخم کهنه‌ای روی دستش اشاره کرد و گفت:« همیشه یک اولین دفعه هست جانم. من هم وقتی جوان بودم، یک‏دفعه مثل تو فکر کردم و به عنوان یادگاری صاحب این زخم شدم»
آران شانه‏ای بالا انداخت و گفت:« باشد، باشد. هرچی تو بگی»
از آران پرسیدم:« آن وسیله دیگر چی‏ست؟»
-:« یک هدیه از طرف مردم دریایی. ما به آن می‌‌‌‌‌‌‌‌گوییم زنگوله»
-:«چی کار می‌‌‌‌‌‌‌کند؟»
-:«الان خودت می‌بینی»
کمی که جلوتر رفتیم، آران درست در مرز روشنایی آتش ایستاد. نگاهی به پشت سرش کرد و گفت:« فکر کنم همینجا خوب باشد» بعد داس کوچک را به دست گرفت و ضربه‌ای آرام به زنگوله‌اش زد. زنگوله‌ی طلایی با صدایی عجیب به ارتعاش در آمد. صدایی مانند صدای هزاران ناقوس، که جایی در دوردست طنین انداز می‌شدند و تنها زمزمه‌ای گنگ از آن‌ها، به گوش می‌‌‌رسید. با این حال می‌‌‌توانستم احساس کنم که همان نوای گنگ، در سرتاسر جنگل می‏پیچد.
آران چند لحظه با دقت گوش داد و سپس گفت:«خوب، مشکلی نیست. بیا برویم فرتیاد»
در راه از او پرسیدم:« منظورت از مشکلی نیست، چی بود؟»
-:«یعنی همه‌ی درخت‏های اینجا، واقعا درختند»
با تعجب پرسیدم:« مگر قرار بود چی باشند؟»
-:«چیزهای دیگر...چیزهایی که خودشان را به شکل درخت‏ها در می‏آرن، تا شکار کنن...» "
سلحشوران پارله‏ آن با ویراستاری آمنه رستمی و طراحی جلد پیمان رحیمی‏زاده، به وسیله‏‌ی انتشارات افق روانه‏ی کتابفروشی‏های کشور شده است.

 

اطلاعات بیشتر و خرید اینترنتی در سایت نشر افق

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 24 شهریور 1395 21:35

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
Pioneer-life با همراه شدن و همکاری دو گروه pioneer-group و life-gate با هدف ارتقا کیفیت و خدمتی عظیم تر و منسجم تر به تمامی دوست داران کتاب‌های فانتزی در سال 1392 تشکیل شده است. پس از یک سال کسب تجربه و فعالیت هر یک از گروه‌ها در این زمینه و اقدامات فراوان آنها؛ اکنون با حضور این گروه امیدواریم بتوانیم با نیرویی جدید و روز افزون در راستای پیش برد و گسترش این هدف گام برداریم. زندگی پیشتاز توسط فناوری اطلاعات ونوس میزبانی و پشتیبانی می‌شود.
طراحی: JuPiTeR
اجرا: Mr.Sohrab